Byc moze wkrotce nowy silnik POP2

Dział dotyczący PoP 2, PoP 3D, PoP: Piaski Czasu, PoP: Dusza Wojownika oraz PoP: Dwa Trony
Locked
User avatar
peter_k
Sheikh
Sheikh
Posts: 29
Joined: March 28th, 2004, 3:00 pm
Location: Gdynia
Contact:

Byc moze wkrotce nowy silnik POP2

Post by peter_k »

Byc moze wkrotce zacznie powstawac nowy silnik (wraz z nowymi, innymi etapami) do Prince of Persia 2 : The Shadow And The Flame. W przeciwienstwie do wersji orginalnej gra bedzie chodzic na Win XP a takze na calkowicie innych systemach. Zamierzam zrobic cos takiego co freeprince robi z pop1. Oczywiscie mam duzo mniejsze doswiadczenie i wiedze niz tworcy tamtego projektu, a takze pracuje w pojedynke. Jednakze mysle ze gra jest dla mnie do zrobienia, gdyz juz ja troche rozpracowalem, a tak w ogole to gier i programow juz iles zrobilem.

Niedlugo wakacje, wiec duzo czasu bedzie mozna spedzac przed kompem ;)

Pytanie tylko czy znalezli by sie ludzie zainteresowani tym projektem?
User avatar
tV2
Sheikh
Sheikh
Posts: 25
Joined: January 22nd, 2005, 3:26 pm
Location: Ostrow Wielkopolski
Contact:

Post by tV2 »

By??bym chÄ?tny. Wprawdzie moja wiedza programistyczna jest ma??a, ale przez wakacje zapewne to siÄ? zmieni ;p
Autor_Serwisu
Vizier
Vizier
Posts: 102
Joined: January 22nd, 2005, 9:23 pm
Location: Poland
Contact:

Post by Autor_Serwisu »

Ja ewentualnie tez moglbym costam...kiedys kilka rzeczy napisalem...
User avatar
peter_k
Sheikh
Sheikh
Posts: 29
Joined: March 28th, 2004, 3:00 pm
Location: Gdynia
Contact:

Post by peter_k »

Hehe :)
Sorki, ale w tym pytaniu chodzilo mi bardziej o to czy jest sens tworzyc te gre, czy ktos w nia bedzie gral. Jezeli chodzi o programowanie to duzo go chyba nie bedzie (mniej niz 10000 linijek ;) ). Bardziej potrzebna by byla osoba zajmujaca sie grafika, dzwiekiem. Mozna by wtedy pomyslec nad lekka zmiana grafiki, wprowadzeniem jakiejs nowej krainy, przeciwnikow, efektow graficznych/dzwiekowych itede itepe. Nie chce bowiem wszystkiego brac ze starej wersji. Chociaz jesli pojawily by sie problemy z programowaniem, to chetnie podzielbym sie swoja praca z innym (bede pisal w c).
Aha, i tak jak z freeprince moglbym zatrudnic leveldesignerow i betatesterow :) Ale najwczesniej to za jakis miesiac-dwa-trzy :)
User avatar
tV2
Sheikh
Sheikh
Posts: 25
Joined: January 22nd, 2005, 3:26 pm
Location: Ostrow Wielkopolski
Contact:

Post by tV2 »

ja mimo wszystko bylbym za open source :)
User avatar
peter_k
Sheikh
Sheikh
Posts: 29
Joined: March 28th, 2004, 3:00 pm
Location: Gdynia
Contact:

Post by peter_k »

wirus2 wrote:ja mimo wszystko bylbym za open source :)
To bedzie open source na 99% :) Ale nie gwarantuje ze latwo bedzie zrozumiec glupoty ktore napisalem ;)

Wlasnie mecze sie z grafika z gry. Nie jst latwo ;) PR jest w stanie odczytac z pop2 tylko i wylacznie animacje przeciwnikow bez palety! Totez musialem dorobic specjalny program do szybkiej zmiany kolorow w wielu bitmapach jednoczesnie.
Animacja przeciwnika ptaka ma 99 klatek z czego mam juz 100%. Gorzej bedzie z animacja samego ksiecia, bowiem nie mozna go narazie odczytac z odpowiedniego pliku dat (i chyba szybko nie bedzie mozna). Znowu bede musial robic screenshoty, a pozniej je obrabiac ;)
User avatar
peter_k
Sheikh
Sheikh
Posts: 29
Joined: March 28th, 2004, 3:00 pm
Location: Gdynia
Contact:

Post by peter_k »

Chyba jednak nie ma sensu robic silnika gdyz oficjalny freeprince bedzie rowniez obslugiwal druga czesc platformowki :roll:

Moze zamiast tego ulepsze pop2 arene... bo w sumie cos mi sie chce robic a nie wiem co :)
User avatar
tV2
Sheikh
Sheikh
Posts: 25
Joined: January 22nd, 2005, 3:26 pm
Location: Ostrow Wielkopolski
Contact:

Post by tV2 »

Ja bym proponowa?? w takim uk??adzie pom??c w projekcie freeprince, twoje umiejÄ?tno??Ä?i na pewno by siÄ? przydaloy :)
User avatar
peter_k
Sheikh
Sheikh
Posts: 29
Joined: March 28th, 2004, 3:00 pm
Location: Gdynia
Contact:

Post by peter_k »

wirus2 wrote:Ja bym proponowa?? w takim uk??adzie pom??c w projekcie freeprince, twoje umiejÄ?tno??Ä?i na pewno by siÄ? przydaloy :)
DziÄ?ki za dobra s??owa, ale narazie to chyba nie jest mo??liwe :? Fakt, juz troche gier i programow udalo mi sie stworzyc. W szkole mi tez dobrze idzie (w tym roku skonczylem liceum, teraz na studia jesli maturka pojdzie). No ale w czym ja moge pomoc osobom ktore sa juz na czwartym, piatym roku studiow zwiazanych z informatyka? Bo raczej napewno nie w programowaniu :) Przynajmniej nie teraz. Nie jestem jeszcze na tyle doswiadczony by moc wspolpracowac w takich projektach. A tworcy sa naprawde dobzi :) Niepotrzebnie tylko zamieszalbym (i pewnie zepsul) caly kod ;) Dlatego narazie wole wykonywac samodzielnie mniejsze projekty, byc moze za rok-dwa to sie zmieni ;)
Autor_Serwisu
Vizier
Vizier
Posts: 102
Joined: January 22nd, 2005, 9:23 pm
Location: Poland
Contact:

Post by Autor_Serwisu »

A gdzie sie na informatyke wybierasz? W Gliwicach maja dobra stolowke, ale to we Wroclawiu pierwsi zaczeli przebijac karty chipowe do telefonow 8)
User avatar
peter_k
Sheikh
Sheikh
Posts: 29
Joined: March 28th, 2004, 3:00 pm
Location: Gdynia
Contact:

Post by peter_k »

Chcia??bym siÄ? dostaÄ? na InformatykÄ? na Politechnice Gda??skiej ;)
Autor_Serwisu
Vizier
Vizier
Posts: 102
Joined: January 22nd, 2005, 9:23 pm
Location: Poland
Contact:

Post by Autor_Serwisu »

A to przepraszam :) i zycze powodzenia!
User avatar
KiLLeR_TM
Sheikh
Sheikh
Posts: 30
Joined: May 9th, 2005, 3:20 pm
Location: Lubliniec

Post by KiLLeR_TM »

Aha, i tak jak z freeprince moglbym zatrudnic leveldesignerow i betatesterow Ale najwczesniej to za jakis miesiac-dwa-trzy
ja chcÄ? byÄ? betatester :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Autor_Serwisu
Vizier
Vizier
Posts: 102
Joined: January 22nd, 2005, 9:23 pm
Location: Poland
Contact:

Post by Autor_Serwisu »

Odwazny :wink:
User avatar
tV2
Sheikh
Sheikh
Posts: 25
Joined: January 22nd, 2005, 3:26 pm
Location: Ostrow Wielkopolski
Contact:

Post by tV2 »

Poniewa?? temat ju?? nieaktualny, a robi siÄ? nam ma??y offtopic, zamykam.
Locked