Hot Info - Nowe gry z serii Prince of Persia

Dział dotyczący PoP 2, PoP 3D, PoP: Piaski Czasu, PoP: Dusza Wojownika oraz PoP: Dwa Trony
Post Reply
User avatar
Dr_Bakier
Beylerbey
Beylerbey
Posts: 60
Joined: May 19th, 2003, 11:45 am
Location: Warszawa
Contact:

Hot Info - Nowe gry z serii Prince of Persia

Post by Dr_Bakier »

Uroczy??cie obwieszczam ??e zgodnie z moimi przypuszczeniami UbiSoft nie poprzestanie na dw??ch czÄ?sciach Prince of Persia. Kolejna gra (jak mo??na by??o siÄ? spodziewaÄ?) uka??e sie w grudniu tego roku, czyli dok??adnie rok po Warrior Within i dwa lata po the Sands of Time. Na razie znany jest tytu?? roboczy, nic odkrywczego: Prince of Persia 3. O grze jak na razie nie wiadomo absolutnie nic, ale znajÄ?c politykÄ? UbiSoftu wkr??tce zostanÄ? ujawnione kolejne informacje. Je??eli powt??rzy sie sytuacja sprzed dw??ch lat (i sprzed roku te??;) ) to do rozpoczÄ?cia targ??w E3 (maj) bÄ?dzie znany podtytu?? i pewnie kilka screen??w, na samych targach za??, wczesne demo. Warto wspomnieÄ? ??e zostanie wydana wersja na GBA co nastraja jeszcze bardziej optymistycznie.
Teraz zachowam siÄ? jak kolo z tvshopu i powiem: Ale to nie wszystko 8) Ponadto UbiSoft zapowiedzia?? konwersje Warrior Within na nowe przeno??ne konsole: NDS (nintendo dual screen) oraz PSP(playstation portable). O ile w przypadku wersji na PSP mo??na m??wiÄ? o rozszerzonej konwersji z du??ych konsol (o rozszerzeniu za chwilÄ?) tak sprawa wyglÄ?da ciekawiej w przypadku konsoli nintendo, ta ma bowiem dwa ekrany, w tym jeden dotykowy! Ciekawe jak wykorzystajÄ? ??w patent programi??ci.
Je??li chodzi o rozszerzenie do Prince of Persia Warrior Within to pakiet z dwiema dodatkowymi misjami uka??e siÄ? wkr??tce w sieci Xbox Live!, skÄ?d posiadacze xbox??w bedÄ? mogli za darmo ??ciÄ?gnÄ?Ä? 2 nowe misje. Sprawa jest trochÄ? ??liska bo ci kt??rzy uko??czyli PoPWW pamiÄ?tajÄ? ??e ??adnego podzia??u na misje nie by??o;) W ka??dym razie jest to najczÄ???ciej interpretowane jako dwie nowe, ogromne lokacje (co?? jak dobrze znane wie??e) z nowymi broniami.

Teraz mo??na siÄ? pozostanawiaÄ? nad fabularnÄ? stronÄ? PoP3. Ciekawi mnie czy gra bÄ?dzie bezpo??redniÄ? kontynuacja wÄ?tku z WW, czy mo??e znowu rozpocznÄ? kolejnÄ? historiÄ?. ZresztÄ? mo??na m??wiÄ? o ma??ej kontrowesji;) bowiem Warrior Within mia?? dwa zako??czenia, kt??re r????ni??y siÄ? od siebie. Drugie, ukryte zako??czenie jest pe??niejsze i w??a??ciwie zawiera przedsmak jednej z innowacji PoP3: mrocznÄ? wersjÄ? KsiÄ?cia (czy co?? w tym stylu), jednak w takim wypadku mo??na po??egnaÄ? sie z postaciÄ? Farah (kt??ra ponoÄ? mia??a powr??ciÄ? w trzeciej czÄ???ci firmowanej przez UbiSoft). W ka??dym razie mo??e byÄ? ciekawie. Je??li chodzi o technicznÄ? stronÄ? to nie nale??y spodziewaÄ? siÄ? ??adnej rewolucji, seria PoP z ??wczesnych konsol wyciska naprawdÄ? wiele.
User avatar
Dr_Bakier
Beylerbey
Beylerbey
Posts: 60
Joined: May 19th, 2003, 11:45 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by Dr_Bakier »

MinÄ???o ponad p???? roku i pora na ma??e podsumowanie. O nowej, pe??noprawnej czÄ???ci na konsole stacjonarne i pecety tyczy siÄ? dyskusja w wiadomym po??cie. Dla przyzwoito??ci napiszÄ? ??e chodzi oczywi??cie o „The Two Thrones” aka „Kindred Blades”. Teraz konsole przeno??ne, o wersji na Nintendo Dual Screen tak??e zaczÄ???em nowy temat, niestety o „Battles of Prince of Persia” nic nowego niewiadomo, gra uka??e siÄ? na poczÄ?tku listopada. Niestety istniejÄ?ce emulatory NDSa nie pozwalajÄ? na odpalanie gier (dzia??a zaledwie kilka tytu????w). Natomiast PlayStatio Portable czeka pe??noprawna czÄ???Ä? PoP, najpierw mia?? to byÄ? Warrior Within, p????niej Kindred Blades a ostatecznie powr??cono do Warrior Within. Obrazki niestety nie wyglÄ?dajÄ? najlepiej, PSP to jednak nie to samo co PS2 i widoczne sÄ? ciÄ?cia w grafice, mniej element??w otoczenia i gorsze tekstury. Pierwsze fotki tutaj: http://media.psp.ign.com/media/736/736224/imgs_1.html - trzeba przyznaÄ? jednak ??e jak na przeno??nÄ? platformÄ? wyglÄ?dajÄ? zab??jczo. Wspomina??em tak??e o dodatkach do Warrior Within dla posiadaczy xbox??w, i rzeczywi??cie co?? takiego siÄ? ukaza??o. ?atka instaluje siÄ? sama po wykryciu gry i po??Ä?czenia z p??atnymi serwerami xbox live’a. Dodatek oferuje dwa nowe tryby gry (i ponoÄ? poprawia kilka drobnych b??Ä?d??w ale ja takowych nie zauwa??y??em podczas wielokrotnego przechodzenia gry). „Grotto of Trials” to typowy survival, celem gracza jest jak najd??u??ej utrzymaÄ? siÄ? przy ??yciu przy nap??ywajÄ?cych falach coraz silniejszych przeciwnik??w. „Waterfront Tower” to fragment jednej z wie?? kt??ry trzeba przebiec jak najszybciej. Nie jest to czÄ???Ä? kt??rÄ? mo??na by??o zwiedzaÄ? w czasie zwyk??ej gry, teren obejmuje przysta?? z galerÄ? i spore cmentarzysko statk??w (czyli podn????a wie??y). Jak widaÄ? nie sÄ? to pe??noprawne tryby gry a raczej mi??e przerywniki kt??re odpala siÄ? raz na jaki?? czas ??eby poprawiÄ? czas. Smutne jest to ??e rzecz jest praktycznie nie do zdobycia dla kogo?? kto nie jest pod??Ä?czony do serwer??w xbox live! Wielka szkoda, mam nadzieje ??e takie tryby gry bÄ?dÄ? bazowo dodane do The Two Thrones, a tu kilka fotek obja??niajacych o co chodzi:


http://forums-fr.ubi.com/groupee/forums ... 7181075943
Luki
Efendi
Efendi
Posts: 7
Joined: March 23rd, 2006, 12:07 am
Location: Krak??w

Post by Luki »

Ja sie po prostu zawiod??em na Ubisofcie jak zaczo??em graÄ? w T2T. Ale powiedzcie mi co to za screen ten powy??ej ? to jaki?? tryb na czas czy co ? skÄ?d to mozna wytrzasnÄ?Ä? ?
User avatar
Dr_Bakier
Beylerbey
Beylerbey
Posts: 60
Joined: May 19th, 2003, 11:45 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by Dr_Bakier »

To 2 bonusowe tryby do Warrior Within, dostepne tylko dla graczy posiadajÄ?cych xboxa (mam) i zapisanych do sieciowej struktury xbox live! (nie mam, na polskie warunki jest to prawie nierealne). Po uruchomieniu gry i wykryciu po??Ä?czenia z xboxlive! gra ??ciÄ?ga na hdd konsoli 2 nowe tryby - wyniki czasowe zapisywane sa na serwerze Ubi wiÄ?c mo??na por??wnywaÄ? swoje osiagi z reszta graczy. Tych dodatk??w poszukiwa??em dosyÄ? d??uugo ale niestety xbox live! wymaga nieprzerobionej konsoli, tak wiec je??li kto?? to ma to z niezmoddowanego X'a nie mo??e zrzuciÄ? na PC i udostÄ?pniÄ? w sieci, ko??o siÄ? zamyka. Tryby pokr??tce opisa??em tu: http://princeofpersia.ovh.org/ciekawostki.html
Post Reply