Battles of Prince of Persia

Dział dotyczący PoP 2, PoP 3D, PoP: Piaski Czasu, PoP: Dusza Wojownika oraz PoP: Dwa Trony
Post Reply
User avatar
Dr_Bakier
Beylerbey
Beylerbey
Posts: 60
Joined: May 19th, 2003, 11:45 am
Location: Warszawa
Contact:

Battles of Prince of Persia

Post by Dr_Bakier »

Oto informacje o ca??kowicie nowej czÄ???ci serii. Kiedy zapowiedziano Prince of Persia na konsole przeno??ne wyra??nie zaznaczano ??e bÄ?dzie to konwersja Warrior Within. Teraz ju?? wiadomo ??e PlayStation Portable (PSP) dostanie najnowszÄ? czÄ???Ä? Ksiecia (Kindred Blades). Natomiast wyjÄ?tkowy Nintendo Dual Screen (NDS) dostanie zupe??nie nowÄ? czÄ???Ä? sagi. Dlaczego wyjÄ?tkowy? Po pierwsze konsolka ma dwa ekrany, po drugie jeden z nich jest dotykowy. W bezpo??rednim por??wnaniu mocy obliczeniowej NDS zdecydowanie przegrywa z kieszonkÄ? SONY, PSP to w??a??ciwie przeno??na PS2 (no prawie) a NDS to takie Nintendo 64, ale ze wzglÄ?du na swojÄ? innowacyjno??Ä? maszynka Nintendo bardziej mi siÄ? podoba. Wr??cmy jednak do KsiÄ?cia, bowiem Battles of Prince of Persia w pe??ni wykorzystuje mo??liwosci DSa, w??a??ciwie jest to pierwsza niezrecznosciowa w histori gra z ksiÄ?ciem! Wyobra?? sobie ze "Battles..." to miks gry strategicznej i karcianki!!! Zanim przejdÄ? do opisu fabu??y zaznaczÄ? ??e badzo mi siÄ? taki pomys?? spodoba??. Spora czÄ???Ä? gier na NDS to odgrzewane kotlety a wykorzystanie ekranu dotykowego jest marginalne. Pozatym nie bÄ?dzie to zwyklÄ? konwersja obok kt??rej mo??na przej??Ä? obojÄ?tnie. Historia rozgrywa siÄ? pomiÄ?dzy Sands of Time a Warrior Within. KsiÄ???e jest ju?? ??cigany przez DahakÄ?, uciekajÄ?c w jakis pokrÄ?tny spos??b wywo??uje wojnÄ? pomiÄ?dzy PersjÄ? a Indiami. Zapowiedziano udzia?? wszystkich kluczowych postaci. Gracz przejmuje kontrolÄ? nad wojskami jednej ze stron(kontrola na wojskiem za pomocÄ? stylusa), jako jeden z dziwiÄ?ciu genera????w decyduje o ruchach wojsk, taktyce i tak dalej. To strategiczny aspekt, pozostajÄ? jeszcze walki, te najwyra??niej bÄ?dÄ? siÄ? rozstrzygaÄ? pomiÄ?dzy najsilniejszymi wojownikami ??cierajacych siÄ? armii. Pojedynki bÄ?dÄ? rozgrywane w trybie karcianym;) Kto kiedys gra?? w jakÄ??? karciankÄ?, i nie mam na my??li rozbieranego pokera ale np. Doom Troopera czy Magic 'a wie ??e jest to przednia zabawa. Kart ma byÄ? bardzo du??o (na bank bÄ?dÄ? jakie?? czary), wszystkie zdobywane w trybie single player. Jestr jeszcze kolejna innowacja, po raz pierwszy bÄ?dziemy mogli zagraÄ? z ??ywym przeciwnikiem, do tej pory ??adna z gier z serii nie oferowa??Ä? tego typu rozgrywki. BÄ?dzie mo??na graÄ? we dw??ch na jednej konsoli, jest to strategia turowa wiÄ?c konsola przechodzi z rÄ?k do rÄ?k (jak w Wormsach), albo w trybie kooperacji (Ja kontrolujÄ? te oddzia??y a ty inne)przeciwko komputerowi. Gra wykorzystuje bezprzewodowÄ? komunikacjÄ? konsolek, gracze bÄ?dÄ? mogli walczyÄ? o unikalne karty ??ywego przeciwnika (bÄ?dzie mo??na siÄ? wymieniaÄ?). Zapowiada siÄ? ciekawie, za grÄ? odpowiada oczywiscie UbiSoft. Grafika to na razie pieknie rysowane 2D (wszystko jest ??Ä?dniejsze ni?? w PoP SoT na GBA) i tylko czÄ???Ä? efekt??w (czary) bedzie wykorzystywaÄ? efekty tr??jwymiarowe. Gra oczywiscie nie zostanie wydana na jakÄ?kolwiek innÄ? platformÄ?, na szczÄ???cie prace nad emulatormi NDSa trwajÄ?, ze wzglÄ?du na moc tej konsolki (N64 jest ju?? od bardzo dawna niemal perfekcyjnie emulowane) nastrajajÄ? pozytywnie. Z tego co wiem ??eden z program??w (iDeaS, Dualis, DSemu) nie odpala jeszcze gier (ponoÄ? uda??o siÄ? to na jednym, gra dzia??a??Ä? z prÄ?dko??ciÄ? 10 fps??w czyli nie??le, ale nie znalaze??m jakiego?? normalnego potwierdzenia tego faktu).ByÄ? mo??e do premiery (grudzie??) co?? sie zmieni.
Image Image

Image Image
Post Reply